Zima v Krušných horách

Zima je v Loučné pod Klínovcem velmi oblíbená lyžaři, snowboardisty, běžkaři i sáňkaři. Na své si přijdou i zastánci snowkitingu, snowtubingu a skialpinismu.

Skiareál Klínovec je největším lyžařským areálem v Krušných horách a zároveň patří také k nejlepším a nejkvalitnějším areálům v České republice. Svahy na Klínovci jsou uzpůsobeny tak, aby uspokojily jak začínající lyžaře, tak zdatnější jedince.

Vrchol Klínovce je od zimní sezony 2018/2019 nově propojen sjezdovkou ke spodní stanici lanové dráhy na Neklidu a z Neklidu ke spodní stanici lanové dráhy Prima Express. Klínovec je tudíž nově propojen se sjezdovkami na Božím Daru. Nabízí tak výtečné sněhové podmínky již na 31,5 km sjezdových tratí různých obtížností o rozloze 73 ha, které jsou zajištěny technickým sněhem z více jak 80 %.

Na německé straně následuje Fichtelberg jako největší areál v Krušných horách, tvořící spolu se skiareálem Klínovec region s názvem INTERSKIREGION. Návštěvníkům nabízí 9 sjezdovek a snowpark.

Pokud raději běžkujete, než lyžujete, v okolí Loučné pod Klínovcem je několik desítek kilometrů běžeckých tratí. Jejich sjízdnost a aktuální informace jsou uvedeny na stránkách lyžařských tras Karlovarského kraje. Na Klínovci pro vás dokonce i uzavíráme některé silnice, ze kterých se v zimě stávají běžecké trasy.

Nechcete každý den jen lyžovat? Půjčte si sáňky. Ve Skiareálu Klínovec a Oberwiesenthalu je sáňkařská dráha, která je dlouhá 1,8 km a snadno dostupná lanovou dráhou. Poblíž sáňkařské dráhy je i několik sáňkařských půjčoven.

Léto v Krušných horách

Hory jsou krásné i v létě, zejména pro ty, kteří nemají rádi dusivé tropické léto ve městech. Na horách je stále svěží vzduch, i když jsou vyšší teploty. I v parných dnech se tedy dá na horách sportovat. Doporučujeme vyjet na vrchol Klínovce a tam se vyřádit v trail parku, s trasami pro náročné i začátečníky, jak pro koloběžky, tak pro kola, a zpět se vyvézt lanovkou. Je to adrenalin, který Vás zabaví na celý den.

Pokud vás už nebude bavit jízda na kolech, ani na koloběžkách, uvítáte turistické trasy v lesích. V Krušných horách to není jako na Šumavě a v Krkonoších, kde potkáváte davy turistů, ale kde jste v lese téměř sami, v klidu, bez jakéhokoliv vyrušení. Můžete sbírat houby, borůvky, nebo maliny, všeho je tu dostatek.

V těsné blízkosti penzionu Severka je dále lanové centrum, kde jsou ke zdolání překážky jak pro nejmenší, tak pro dospělé, vč. lanového sjezdu, kde je pro nejmenší ke zdolání 7 překážek. Dospělí mají ke zdolání 10 vysokých překážek s lanovým sjezdem.

Pokud chcete poznat vzdálenější okolí, můžete navštívit známou Ježíškovu cestu ve městě Boží dar. Turistická Ježíškova cesta má dva okruhy, menší pro děti 5,6 km a větší pro zdatnější turisty 12,9 km. Oba okruhy jsou lemovány barevnými pohádkovými postavičkami a zastávkami s různými úkoly k řešení, vč. menších sportovních aktivit.

Dále je tu možnost zkusit letní bobovou dráhu v sousedním Oberwiesenthalu. Tato letní bobová dráha je otevřena denně mezi 10:00- 18:00 (dle počasí). Délka bobové dráhy je 550 m, při jízdě je převýšení 38,5 m s klesáním 6,8 %.